Svet.SlajderСвет

Бенет ги повикува светските сили да не преговараат со новиот ирански претседател

Израел денеска го осуди изборот на ултраконзервативниот судија Ебрахим Раиси за нов претседател на Иран, тврдејќи дека тој ќе владее со „брутален режим на џелат“ и дека светските сили не треба да преговараат со него за нуклеарен договор.

Back to top button
Close
Close