0_Спорт.ПорталФудбал

Бенасер се согласи на договор со ПСЖ

Фудбалерот од средниот ред на Милан, Исмаил Бенасер може да оди во Пари Сен-Жермен.

Париз, 3 јуни 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Милан, Исмаил Бенасер може да оди во Пари Сен-Жермен.

Според „Ла Извор Паризиен“, спортскиот директор на парискиот клуб Леонардо се договорил со 22-годишен Алжирец за петгодишна соработка.

Италијанскиот клуб е подготвен да се раздели со играчот за 50 милиони евра, но парижаните нудат само 30 милиони.

Оваа сезона, Бенасер има 23 натпревари на сите турнири за Милан. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close