0_Спорт.ПорталФудбал

Бен Арфа потпиша за Ваљадолид

Францускиот фудбалер од средниот ред Атем Бен Арфа се пресели во Ваљадолид, објави клубот на својата веб-страница.

Мадрид, 28 јануари 2020 (МИА) – Францускиот фудбалер од средниот ред Атем Бен Арфа се пресели во Ваљадолид, објави клубот на својата веб-страница.

Триесет и двегодишниот Французин се обврза да игра за шпанскиот клуб до крајот на сезоната.

Бен Арфа нема официјалните натпревари осум месеци. Од 1 јули тој беше со статус на слободен агент откако го напушти Рен.

Ваљадолид по 21. коло го зазема 16. место во Ла Лига со 22 бода. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close