ЕвропаСвет.Слајдер

Белоруските власти продолжија со репресии, забранија работа на 15 организации

Белоруските власти ја забранија работата на 15 невладини организации, во продолжение на остра пресметка со активисти од граѓанскиот сектор и независни медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close