ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белоруски активист исчезна во Киев, отишол да трча и не се вратил

Белоруски активист, шеф на невладина организација која им помага на сонародниците кои избегаа од Белорусија поради репресија, исчезна во Киев, објави неговата организација на Телеграм.

Back to top button
Close
Close