Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Белоруската полиција приведе уште 160 демонстранти кои протестираа против Лукашенко

Полицијата во Белорусија вчера приведе најмалку 160 демонстранти кои го повикаа претседателот на поранешната советска република Александар Лукашенко да поднесе оставка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close