Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Белоруската полиција апси студенти кои протестираат

Полицијата во Минск уапси студенти кои одговориле на повикот на опозицијата да учествуваат во националниот штрајк.

Back to top button
Close
Close