0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Белорусија протести: Солзавец врз демонстрантите, досега уапсени 53 лица

Белоруската полиција денеска соопшти дека употребила солзавец и шок бомби за да ги растера, како што наведе, „непослушните демонстранти“ во градот Гомел.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close