Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Белорусија: Претреси во простории на новинари, синдикалци и други активисти

Во просториите на дваесетина новинари, активисти за одбрана на човековите и синдикални права во Белорусија, денеска се извршени претреси како дел од истрагата за протестното движење во 2020 година, што беше потиснато од властите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close