ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белорусија планира да купи оружје од Русија за милијарда долари

Белорусија планира да купи оружје од Русија за милијарда долари, меѓу кое потенцијални резерви на ракетниот систем С-400.

Back to top button
Close
Close