ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белорусија издаде потерница за Тихановскаја

Белорусија издаде меѓународна потерница за Светлана Тихановскаја, претседателски кандидат на изборите одржани во август годинава, под обвиненија дека повикала да се наштети на белоруската национална безбедност, изјави денеска за агенцијата ТАСС извор од судството во Минск.

Back to top button
Close
Close