Дописници СветЕвропа

Белгиските здравствени власти сметаат дека вакцината нема да биде доволна против Ковид-19

На прес конференцијата на кризниот штаб за Ковид-19 во Белгија денеска, портпаролот, Ив Ван Латем, порача дека вакцината нема да биде доволна за целосна имунизација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close