Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгиските власти порачуваат да не се купува руската вакцина онлајн

Портпаролите на кризниот штаб за Ковид-19 денеска побараа од белгиските граѓани да не ја купуваат руската вакцина на интернет, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close