Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгиските експерти оценуваат дека не е доволно да се вакцинира 70 отсто од населението

Епидемиолозите во Белгија алармираат дека целта на вакцинација на 70 отсто од населението не е доволна за да се запре епидемијата од Ковид-19

Back to top button
Close
Close