Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белгискиот премиер се противи на задолжителна вакцинација

Во опширно интервју за еден од најтиражните дневни весници, белгискиот премиер Александер Де Кро објаснува зошто е против задолжителна вакцинација и покрај тоа што големите градови во земјата не ги постигнуваат зацртаните цели.

Back to top button
Close
Close