0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Белгиски фудбалски прволигаш со кучиња открива заразени со Ковид-19

Белгискиот фудбалски прволигаш Остенде започна со пилот проект за ангажирање кучиња за откривање заразени со коронавирус, во обид да ги намали финансиските трошоци за набавка на ПЦР тестови кога властите ќе ја симнат забраната за присуство на навивачи на стадионите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close