Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгиската министерка за надворешни на интензивна нега поради Ковид-19

Министерката за надворешни работи и поранешна премиерка на Белгија, Софи Вилмес, е хоспитализирана на интензивна нега откако беше заразена со Ковид-19, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close