Дописници СветЕвропаСвет.Слајдер

Белгија: Се суспендира штрајкот на глад на мигрантите, се оди кон политички договор (ДПЛ)

По 59 дена штрајк со глад и пет дена штрајк со жед денеска е зачнат компромис помеѓу Владата и мигрантите без документи кои штрајкуваат, тие штотуку најавија дека го суспендираат штрајкот, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close