Дописници СветЕвропа

Белгија се подготвува за делумно олеснување на рестрикциите

Утре Владата на Белгија треба да ги соопшти новите мерки по неколку недели строги забрани за патување и затворање на сите несуштински економски активности и училишта, но олеснувањето ќе биде постепено.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close