Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгија прва во ЕУ по стапка на заразени од Ковид-19

Последните податоци на Европскиот центар за спречување на болести покажуваат дека Белгија е сега на прво места по стапка на заразени во ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close