Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгија одлучи кои млади лица ќе бидат приоритетни за вакцинација

Здравствените власти во Белгија се усогласија за тоа кои лица треба да бидат приоритетни за вакцинација, надвор од најзагрозените категории над 65-годишна возраст и медицинскиот персонал, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close