Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгија: Од крајот на оваа недела само бремените жени приоритетни за вакцина

Со напредокот на кампањата на вакцинација Белгија од четврток ќе биде во можност да ги вакцинира сите, што значи дека списокот на ранливи категории како приоритетни отпаѓа, но се чува посебно место за бремените жени сепак, соопштија денеска здравствените власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close