Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгија од денеска има вакцинирано два милиона граѓани против Ковид-19

Земјата пред неколку недели воведе платформа која им овозможува на граѓаните да се пријават за вакцинирање на местото на оние кои одбиле вакцинација. На овој начин осум илјади граѓани како замена добиле доза, рече портпаролката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close