ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белгија, Холандија, Данска и Франција ја завршуваат евакуацијата од Кабул

Белгија, Холандија и Данска денеска ќе ја завршат евакуацијата од Кабул, додека Франција тоа ќе го направи утре вечер, објавија светските агенции.

Back to top button
Close
Close