Svet.SlajderСвет

Белата куќа започнува да ги корегира односите со сојузниците на НАТО

Администрацијата на Џо Бајден, на самитот на НАТО оваа недела, има намера да започне со корекција на односите со своите европски сојузници и повторно да ја воспостави довербата разнишана од надворешно-политичката доктрина на Доналд Трамп, „Америка прво“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close