СветСвет.Портал

Белата куќа: САД оваа недела ќе ја постигнат целта за 200 милиони дози вакцини

САД ќе ја постигнат целта на претседателот Џо Бајден да бидат аплицирани 200 милиони дози вакцини против коронавирус во рамките на неговите први 100 дена на функцијата до крајот на оваа недела, соопшти извор од Белата куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close