Svet.SlajderСветСвет.Портал

Белата куќа почнува идната недела доставување вакцини против Ковид-19 до аптеките

Белата куќа ќе почне нова програма за испраќање на вакцини против коронавирусот директно до аптеките. Таа акција ќе почне следната недела, а целта е да се прошири пристапот на Американците до лековите. Ова го објави главниот советник во Белата куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close