Svet.SlajderАнализаДописници СветСвет

Белата куќа окована во коронавирус – политичка катастрофа за републиканците и Трамп

Претседателот на САД, Доналд Трамп, првата дама Меланија и една советничка со позитивни резултати на тест за коронавирус; Белата куќа во режим на маски; претседателот хоспитализиран во државната воена болница.

Back to top button
Close
Close