0_Web_АктуелноSvet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Белата куќа го осуди воениот удар во Мјанмар 

Воениот удар во Мјанамр, апсењето на  Анг Сан Су Чи, и други официјални лица, како и воведувањето национална вонредна состојба се директен напад врз транзицијата на земјата во демократија и владеење на правото, соопшти денеска Белата куќа 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close