Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бектеши: Законот за финансиска поддршка за исплата на плати ќе биде изгласан утре, работодавачите ќе можат да аплицираат до 30 април за два месеца наеднаш

Пролонгиран е рокот до 30 април за аплицирање за мерката за финансиска поддршка за исплата на плати за месеците февруари и март, а новина е што работодавачите ќе може да аплицираат и за двата месеци наеднаш. Штом ќе бидат изгласани Законите од пратениците и објавени во Службен весник, веднаш ќе стапат во сила со што ќе почне реализација на мерките, кажа министерот за економија, Крешник Бектеши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close