0_Web_АктуелноBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бектеши: Возилата со странски регистарски таблички ќе може да се регистрираат со 50 отсто намалени давачки

Министерот за економија Крешник Бектеши на својот фејсбук-профил соопшти дека возилата со странски регистарски таблички ќе може да се регистрираат со 50 проценти намалени давачки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close