0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници СветЕкономија

Бектеши во Брисел го отворил прашањето за рестрикциите за извоз на челик кон ЕУ

Министерот за економија, Крешник Бектеши, кој овие два дена престојуваше во Брисел на средби со еврокомесари, за МИА изјави дека го отворил прашањето за рестрикциите врз извоз на челик кои ЕУ ги изрече во 2018 и се уште се на сила, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close