0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Бектеши: Угостителите се помогнати со сите сетови економски мерки

Угостителите се помогнати со сите сетови економски мерки кои се усвоени од првиот до четвртиот. Во четвртиот сет економски мерки се вклучени за исплата на плати, а дополнително од први наредна година ќа има и намалување на ДДВ-то на угостителските објекти, изјави министерот за економија Крешник Бектеши.

Back to top button
Close
Close