0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бектеши: Субвенциите за енергетска ефикасност ќе се реализираат наредната година

Сите мерки за енергетската ефикасност, вклучително мерката за субвенционирање на ПВЦ-прозорци, за печки на пелети и инвертери и други мерки ќе бидат предвидени во наредниот буџет и ќе се реализираат наредната година, изјави министерот за економија Крешник Бектеши, прашан дали во Буџетот за 2021 година е побарано враќање на укинатите сувбенции поради состојбата со КОВИД-19.

Back to top button
Close
Close