0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бектеши: Продолжен рокот за аплицирање за грантови за туристички агенции, ресторани за свадба, игротеки и ноќни клубови

Мерката ваучери за домашен туризам ќе продолжи и следната година за што веќе се обезбедени средства во Предлог-буџетот на Министерството за економија, соопшти вечерва министерот за економија Крешник Бектеши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close