БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Бектеши: Повеќе од заинтересирани сме за развој на ски-центарот Попова Шапка

Овој шестосед е инвестиција од Владата на индиректен начин, имајќи предвид дека АД ЕСМ е во 100 отсто сопственост на Владата. Како Влада сме повеќе од заинтересирани да определиме средства во иднина за развој на ски-центарот Попова Шапка, имајќи во предвид дека веќе сме направиле такви инвестиции и дека ЕЛЕМ Турс има одлично искуство во реализација на вакви инвестиции, порача министерот за економија Крешник Бектеши по денешното вклучување во работа  на новата шестосед-жичница „Лајтнер“ првпат во сезонава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close