0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritBiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomiKorrespondentë Botë

Bekteshi në Bruksel e ka hapur çështjen për restrikcionet për eksport të çelikut drejt BE-së

– Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, i cili gjatë këtyre dy ditëve qëndroi në Bruksel në takime me eurokomisarë, për MIA-n deklaroi se e ka hapur çështjen e restrikcioneve ndaj eksportit të çelikut të cilat BE-ja i vendosi në vitin 2018 dhe ende janë në fuqi, informon korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Back to top button
Close
Close