0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бектеши-Насуј: Билатералната трговија помеѓу Северна Македонија и Романија континуирано расте, голем потенцијалот за продлабочување на економската соработка

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Букурешт имаше работна средба со романскиот министер за економија, претприемништво и туризам, Клаудиу Насуј. Средбата се одржа во рамки на настанот „Унапредување на економската и трговска соработка помеѓу Северна Македонија и Романија“ како почеток на еднонеделната промоција на домашни земјоделски и прехранбени производи „Недела на македонски производи“ во Букурешт.

Back to top button
Close
Close