Biznis.SlajderБизнисБизнис.Портал

Бектеши, Мојсовски и Тасев ја посетија подружницата на „Алкалоид“ во Киев

Министерот за економија Крешник Бектеши, придружуван од директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски, советникот за млади и спорт во Владата, Ѓорѓи Тасев и амбасадорот на Северна Македонија во Украина Крум Ефремов денеска ја посети компанијата „Алкалоид Киев“, подружница на фармацевтската компанија „Алкалоид АД Скопје“ во Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close