0_Maqedoni.PortalBiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomiVideo deklaratë

Bekteshi-Martens: Paralajmëroi për investime të reja gjermane dhe zgjerim të atyre të përhershme

Kompanitë gjermane janë të interesuara  për hapjen e fabrikave në vend vitin e ardhshëm, ndërsa ata që tashmë janë këtu të pranishëm, pas KOVID krizës planifikojnë  rritje të investimeve, madje edhe dyfishim, kumtuan pas  takimit të sotëm  ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe drejtori i Ekonomisë gjermane, Patrik Martens.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close