Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бектеши – Лиубченко: Поголема либерализација во трговијата значаен поттик за економската соработка

Натамошната либерализација на трговијата меѓу Северна Македонија и Украина ќе биде значаен поттик за компаниите од двете земји да извезуваат голем број домашни производи, без царина или со намалена царина, истакнаа на денешната работна средба во Киев министерот за економија Крешник Бектеши и првиот вицепремиер и министер за економија на Украина, Олексиј Лиубченко.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close