0_Македонија.ПорталБизнисЕкономија

Бектеши: Ги охрабруваме приватните компании да ја следат етничката застапеност како во јавниот сектор

Ги охрабруваме сите компании да пристапат на ист начин во застапеноста на етничките заедници, како што работи јавниот сектор, изјави министерот за економија Крешник Бектеши, говорејќи за најавената мерка за државна помош за компаниите кои би вработувале по принципот на рамноправна етничка застапеност.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close