0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бектеши: Февруари ќе биде клучен за петтиот сет економски мерки

Очекуваме февруари да биде клучен за реализација на мерките од петтиот пакет економски мерки и им порачувам на пратениците во Собранието да ја усвојат грантната шема за да може да се спроведат, посочи денеска министерот за економија Крешник Бектеши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close