БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Бектеши: Буџетот за наредната година е во насока на развивање на Планот за економски раст

Предлог буџетот за наредната година е во истата насока  -  градење подобра клима за бизнисите и развој на економијата, порача денеска министерот за економија Крешник Бектеши кој беше во посета на „Федер Бау“, компанија од Тетово за производство на душеци, потписник на Договор за државна помош од Планот за економски раст.

Back to top button
Close
Close