0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бектеши: Буџетот е ликвиден, ако е потребно ќе има и дополнителни мерки за поддршка

Буџетот е ликвиден, има средства да се да се реалзираат најавените мерки, би имало и за дополнителни мерки ако е потребно, истакна министерот за економија Крешник Бектеши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close