0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6 отсто, мерките даваат резултат

Бројот на домашни туристи е зголемен како резултат на кампањата „Дома си е дома“ и ваучерите за туризам, додека кај странските туристи безбедносниот печат ги даде очекуваните резултати, додава Бектеши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close