БизнисБизнис.Портал

Бектеши-Баздникин: Има голем потенцијал за продлабочување на економската соработка со Руската Федерација

Можноста за продлабочување на економската соработка меѓу двете земји беше главна тема на разговор на денешната средба во Скопје меѓу министерот за економија Крешник Бектеши и амбасадорот на Руската Федерација Сергеј Баздникин. На средбата, информираат од Кабинетот на Бектеши, беше изразено задово

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close