Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Бечиќ и официјално нов претседател на црногорскиот Парламент

Лидерот на Демократска Црна Гора, Алекса Бечиќ, денеска, со мнозинство гласови,  беше избран за претседател на новиот состав на Парламентот на Црна Гора.

Back to top button
Close
Close