0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

BE pret marrëveshje sa më të shpejtë për kornizën negociuese dhe fillimin e negociatave për anëtarësim

Ambasadori i BE-së Dejvid Gir shpreson që marrëveshja mbi kornizën e negociatave do të arrihet sa më shpejt që të jetë e mundur dhe se do të mund të mbahet konferencë ndërqeveritare për të filluar bisedimet e anëtarësimit të vendit në BE, ndërsa autoritetet në Shkup presin marrëveshje me Bullgarinë për të tejkaluar dallimet, duke rikonfirmuar të drejtën tonë për vetëvendosje dhe atributet e identitetit.

Back to top button
Close
Close