0_Спорт.ПорталФудбал

Бејл нема да го напушти Реал пред истекот на договорот

Напаѓачот на Реал, Герет Бејл, нема да го напушти клубот до крајот на договорот, пренесува „Мирор“. Сегашниот договор важи до летото 2022 година.

Мадрид, 21 јануари 2020 (МИА) – Напаѓачот на Реал, Герет Бејл, нема да го напушти клубот до крајот на договорот, пренесува „Мирор“. Сегашниот договор важи до летото 2022 година.

Триесет годишниот Велшанец има заладени односи со тренерот на тимот Зинедин Зидан и навивачите на Мадрид. Реал Мадрид би сакал да го продаде играчот заради неговата висока плата. Во минатиот трансфер прозорец, тој одби да оди на позајмица во друг клуб.

Оваа сезона, Бејл има одиграно 12 натпревари во Шпанското првенство, во кое постигна два гола и направи две асистенции. Тој исто така има два натпревари во ЛШ. „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на играчот на 40 милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close